East Sweden
 

Här hittar du ditt näringslivskontor!

Att säga att alla vägar bär till East Sweden är kanske att ta i. Alla vägar hit är hur som helst rätt. Särskilt om det gäller tillväxt, företagande eller innovation.

En kontakt med ditt lokala näringslivskontor är alltid en bra start. Här får du den hjälp du behöver. Antingen direkt på plats eller så blir du lotsad vidare till rätt person inom East Sweden Business Region för att du ska få just det stöd som du och ditt företag behöver.

Boxholm

Fredrik Svaton
Näringslivsansvarig
fredrik.svaton@boxholm.se
Telefon: +46 (0)142-895 28

Finspång

Johan Malmberg
Näringslivsansvarig
johan.malmberg@finspang.se
Telefon: +46 (0)122-852 68

Kinda

Andreea Bernicu
Växtkraftmotor
andreea@vaxtkraftkinda.se
Telefon: +46 (0)70-724 66 70

Linköping

Louise Felldin
Näringslivsdirektör
louise.felldin@linkoping.se
Telefon: +46 (0)13-20 74 66

Mjölby

Torbjörn Sjögren
Näringslivschef
torbjorn.sjogren@mjolby.se
Telefon: +46 (0)142-850 11

Motala

Magnus Lindberg
VD Tillväxt Motala
magnus.lindberg@tillvaxtmotala.se
Telefon: +46 (0)141-10 12 01

Norrköping

Pontus Lindblom
Näringslivsdirektör
pontus.lindblom@norrkoping.se
Telefon: +46 (0)11-15 12 74

Söderköping

Therese Eklöf
Näringslivs- och turistchef
therese.eklof@soderkoping.se
Telefon: +46 (0)121-183 37

Vadstena

Jessica Hallros
VD Vadstena Turism & Näringsliv AB
jessica.hallros@vadstena.se
Telefon: +46 (0)143-153 30

Valdemarsvik

Malin Österström
Näringslivssamordnare
malin.osterstrom@valdemarsvik.se
Telefon: +46 (0)123-193 92

Ydre

Pär Fransson
Planeringssekreterare
par.fransson@ydre.se
Telefon: +46 (0)381-66 12 26

 

Åtvidaberg

Marianne Henriksson
VD, Näringslivscentrum
marianne@nc-atvidaberg.se
Telefon: +46 (0)70-282 90 15

Ödeshög

Björn Theel
Näringslivsansvarig
bjorn.theel@odeshog.se
Telefon: +46 (0)144-351 60