East Sweden
 

Kontakta oss

Vill du veta mer om att starta, driva och utveckla företag inom East Sweden Business Region? Välkommen att kontakta någon av oss!


Företagstjänster

Utveckla din idé

Åke Rolf

Region Östergötland

+46 (0)70-834 56 77

ake.rolf@regionostergotland.se

Starta företag

Erik Åqvist

Nyföretagarcentrum

+46 (0)13-25 30 60

erik.aqvist@nyforetagarcentrum.se

Utveckla ditt företag

Henrik Dahlström

Almi

+46 (0)13-20 07 13

henrik.dahlstrom@almi.se

Företagsjouren

Göran Qvarnström

Företagsjouren, Region Östergötland

+46 (0)70-536 04 25

foretagsjouren@rjl.se

Etableringar

Etableringsfrågor Linköping

Per Widman

Linköpings kommun, Nulink

+46 (0)13-33 66 08

per.widman@nulink.se

Etableringsfrågor Norrköping

Pontus Lindblom

Norrköpings kommun

+46 (0)11-15 12 74

pontus.lindblom@norrkoping.se

Etableringsfrågor Regionen

Mattias Flodström

Region Östergötland

+46 (0)73-964 10 40

mattias.flodstrom@regionostergotland.se

Möten och Konferenser

Convention Bureau

Nico Nauta

Convention Bureau

+46 (0)73-020 29 93

nico.nauta@escvb.se

Convention Bureau

Jenny Ökvist Irwin

Convention Bureau

+46 (0)73-020 14 87

jenny.irwin@escvb.se

Besöksnäring

Visit Östergötland

Susanne Fredriksson

Visit Östergötland

+46 (0)10-103 65 32

susanne.e.fredriksson@regionostergotland.se

ESBR

Processledning

Carina Malmgren

Region Östergötland

+46 (0)72-529 74 46

carina.malmgren@regionostergotland.se